PROJEKTAS NR. ENI-LLB-1-005 „REABILITACIJOS PASLAUGŲ VAIKAMS, SERGANTIEMS SUNKIOMIS NEUROLOGINĖMIS LIGOMIS, GERINIMAS PASIENIO REGIONE“

(IMPROVING REHABILITATION SERVICES FOR CHILDREN WITH SEVERE NEUROLOGICAL DISEASES IN CROSS-BORDER REGION“)

Nuo 2018 m. lapkričio mėnesio VšĮ sanatorija „Belorus“, kartu su Lietuvos partneriu (VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninė) ir Baltarusijos partneriu (Regioninis vaikų su negalia ir psicho-neurologiniais susirgimais medicininės reabilitacijos centras), vykdo projektą „Reabilitacijos paslaugų gerinimas vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis, pasienio regione“ (Nr. ENI-LLB-1-005). Projektas finansuojamas iš 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos bei projekto partnerių lėšų.

Projekto tikslas – užtikrinti, išplėsti ir pagerinti reabilitacijos paslaugų prieinamumą bei kokybę vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis. Projektu siekiama padidinti 5-ių pagrindinių reabilitacijos paslaugų (kineziterapija, logoterapija, ergoterapija, psichoterapija bei fizioterapija) prieinamumą ir kokybę vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis.

Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėnesiai, per kuriuos bus įsigyta įvairi specializuota kineziterapijos ir ergoterapijos įranga, bus įrengtas modernus sensorinis kambarys, įsigyti kompiuteriai, žaislų rinkiniai bei kitos priemonės, skirtos reabilitacijos paslaugoms gerinti. Projekto įgyvendinimo metu planuojami įvairūs seminarai, mokymai, renginiai reabilitacijos komandos specialistams, o taip pat bus rengiami ir bendri mokymai ir edukaciniai užsiėmimai tėvams, kurių vaikai serga sunkiomis neurologinėmis ligomis.

Planuojama, kad į projekto veiklas bus įtraukta ne mažiau kaip 1962 vaikų, iš kurių 512 fiziškai ar protiškai neįgalūs, siekiant imtis sunkių neurologinių ligų prevencijos veiksmų ir suteikti vaikams reikalingą gydymą bei pagerinti jų sveikatos būklę.

Parengė:
Projekto koordinatorė
Nina Moždžierienė

This project is funded by the European Union
Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga

Europos Sąjunga neatsako už svetainėje pateikta informaciją

Sanatorija „Belorus“ gerina reabilitacines paslaugas vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis.

Nuo 2018 m. lapkričio mėnesio sanatorija „Belorus“  kartu su Lietuvos partneriu (Abromiškių reabilitacijos ligoninė) ir Baltarusijos partneriu  (Regioninis vaikų su negalia ir psicho-neurologiniais susirgimais medicininės reabilitacijos centras) vykdo projektą „Reabilitacijos paslaugų gerinimas vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis, pasienio regione“. Projektas finansuojamas iš 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos bei projekto partnerių lėšų. Šios Europos Sąjungos finansuojamos programos strateginis tikslas – stiprinti santykius, ugdyti gebėjimus ir dalytis patirtimi tarp Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos žmonių bei organizacijų per kartu įgyvendinamus bendrus projektus, kuriais siekiama iš esmės gerinti gyvenimo kokybę pasienio regionuose. Programai skirtas Europos Sąjungos finansavimas sudaro 74 milijonus eurų.

Bendra  projekto vertė yra 369 699,93 eurų, iš kurių 90 %  (332 729,93 eurų)  finansuoja Europos Sąjunga ir 10%  (36 970 eurų) prisideda projekto partneriai.

Projekto tikslas – išplėsti ir pagerinti reabilitacijos paslaugų prieinamumą bei kokybę vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis. Projektu siekiama padidinti penkių pagrindinių reabilitacijos paslaugų (kineziterapija, logoterapija, ergoterapija, psichoterapija bei fizioterapija) prieinamumą ir kokybę vaikams. Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėnesiai, per kuriuos bus įsigyta įvairi specializuota kineziterapijos ir ergoterapijos įranga, įrengtas modernus sensorinis žaidimų kambarys, įsigyti kompiuteriai, žaislų rinkiniai bei kitos priemonės, skirtos reabilitacijos paslaugoms gerinti. Projekto įgyvendinimo metu planuojami įvairūs seminarai, renginiai reabilitacijos komandos specialistams, o taip pat bus rengiami bendri mokymai ir edukaciniai užsiėmimai tėvams, kurių vaikai serga sunkiomis neurologinėmis ligomis. Planuojama, kad į projekto veiklas bus įtraukta ne mažiau kaip 1962 vaikai, iš kurių 512 yra fiziškai ar protiškai neįgalūs, bus imamasi sunkių neurologinių ligų prevencijos veiksmų ir suteikiamas vaikams reikalingas gydymas.

Per pirmą projekto veiklos pusmetį  sergantys vaikai įgijo daugiau galimybių lavinti kognityvinius įgūdžius įvairių žaislų pagalba. Iš projekto lėšų buvo įsigyti kūrybinis, muzikinis, pažinimo ir terapinis rinkiniai, kurie yra plačiai naudojami psichologo užsiėmimo metu. Kineziterapijos specialistai džiaugiasi moderniu rankų-kojų treniruokliu, leidžiančiu saugiai ir efektyviai lavinti vaikų raumenukus. Sanatorijos ergoterapeutai dirba su smulkiąja rankų motorika, todėl dvi naujos ergoterapinės sistemos su įvairiomis pagalbinėmis priemonėmis padeda daryti pažangą šių specialistų darbe. Įsigijus naują įrangą pagerinta ir psichologo paslaugų bei kineziterapijos procedūrų kokybė.  Taip pat siekiant, kad procedūros metu vaikai jaustųsi patogiai ir saugiai į ergoterapijos kabinetus buvo įsigytos dvi specialios kėdutės, skirtos vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis.

Sanatorija „Belorus“ savo medicininę veiklą skaičiuoja nuo 1946 metų ir turi sukaupusi ilgametę patirtį kurortinio gydimo sferoje. Sanatorija yra įsikūrusi ramioje, vaizdingoje parko zonoje prie Nemuno upės, apsupta pušų miško ir teikia reabilitacijos paslaugas ištisus metus. Viena iš prioritetinių gydymo kirpčių yra vaikų sveikatos gerinimas. Sanatorijoje nuolat gydosi apie 350 vaikų, atvykusių iš Baltarusijos Respublikos. Su vaikais dirba ilgametę medicininę ir pedagoginę praktiką turintys specialistai. Čia gydomi vaikai, turintys virškinimo sistemos patologiją, ortopedines-artrologines problemas, sergantys sunkiomis neurologinėmis ligomis. Įstaigos specialistai turi sukaupę didelę patirtį vaikų cerebrinio paralyžiaus reabilitacijoje, todėl reabilitacijos planas sudaromas ir koreguojamas individualiai kiekvienam vaikui. Vaikams taikoma  kineziterapija, gydomosios vonios, masažas, fitoterapija, gydymas purvo aplikacijomis, mineraliniu vandeniu, plačiai naudojamos elektros, šviesos terapija, šiluminės procedūros (parafinas, karšti įvyniojimai), plaukimas ir mankšta baseine. Su neįgaliais vaikais dirba logopedas, spec. pedagogas, ergoterapeutas, psichologas. Ypatingas dėmesys skiriamas imuninės sistemos stiprinimui: naudojama sausa angliarūgštės vonia, haloterapija, inhaliacijos, bioptronas, viršveninis lazeris, deguonies kokteiliai.

Šį straipsnį iš dalies finansavo Europos Sąjunga. Už jo turinį atsako tik  sanatorija „Belorus“ ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad straipsnis atspindi Europos Sąjungos poziciją.

Parengė projekto koordinatorė Nina Moždžierienė.
Pranešimas ruoštas: 2019.10.24

 

Specialistų, dirbančiu su neįgaliais vaikais, komanda

Ergoterapeutė N. Karvelienė turi sukaupusi ilgametę patirtį dirbant su neurologiniais ligoniais

Įgyvendinant ENI-LLB-1-005 projektą „Reabilitacijos paslaugų vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis, gerinimas pasienio regione“ be naujos įrangos ir treniruoklių įsigijimo yra numatyti mokomieji seminarai, dalyvių susitikimai,  renginiai reabilitacijos komandos specialistams, taip pat psichologijos mokymai tėvams.

2019 m. lapkričio 24 d. sanatorijoje „Belorus“ vyko seminaras skirtas tėvams, auginantiems vaikus su sunkiais neurologiniais susirgimais.  Šio renginio tema – „Sąmoningos tėvystės formavimas sunkios vaiko ligos sąlygomis“ ir jo tikslas įtraukti tėvus į gydymo procesą, suteikti reikiamą informaciją apie vaikų psichologiją, ligos eigą, bendravimą su vaiku formuojant sąmoningą tėvystę. Seminaro trenerė – O. Shulga psichologijos mokslų kandidatė, psichologijos ir konfliktų katedros docentė (Minskas) padėjo tėvams rasti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Mokymų metu tėvai susipažino su būdais, kaip suteikti tarpusavio palaikymą slaugant vaiką, aptarė tėvų meilės rūšis, susipažino su vaiko psichologinėmis savybėmis ir jo požiūriu į savo ligą.

Kaip parodė šis seminaras, tėvams trūksta informacijos apie galimybę gauti psichologinę pagalbą ir paramą iš specialistų. Daugelis dalyvių pažymėjo, kad medicininė reabilitacija ir gydymas yra suteikiami jų vaikams, tačiau tėvų konsultacijoms ir mokymams dėmesys dažniausiai nėra skiriamas.

Susitikimo metu tėvai turėjo galimybę pabendrauti, pasidalyti patirtimi ir aptarti seminaro klausimus.

Renginio pabaigoje dalyviai gavo mokymo pažymėjimus.

Šis straipsnis parengtas  finansuojant Europos Sąjungai. Už jo turinį atsako VšĮ sanatorija „Belorus“ ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad šis straipsnis atspindi oficialią Europos Sąjungos poziciją.

Informaciją parengė projekto koordinatorė Nina Moždžierienė.

2019-12-10

 

Nuo 2019 m. spalio 11 d. Vilniaus dailės akademijoje startavo dailės terapijos metodų taikymo mokymai psichologų darbe. Mokymus vykdo kvalifikuoti Akademijos dėstytojai pagal numatytą projekto ENI-LLB-1-005 „Reabilitacijos paslaugų gerinimas vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis, pasienio regione“  veiklą. Dailės terapijos metodų dirbtuvės tęsėsi iki 2019 m. gruodžio 27 d. Šio bendro mokymo įgyvendinimas padės geriau suprasti vaikų, sergančių sunkiomis neurologinėmis ligomis, psichologinius poreikius ir parinkti tinkamus dailės terapijos metodus atsižvelgiant į vaiko gebėjimus.

 

Tyrimai rodo, kad dailės terapija padeda vaikams, turintiems minėtų sutrikimų, stimuliuoti jų smegenų veiklą, kartu didindama socialinę sąveiką ir emocinę reakciją į meną. Be to, menas padeda pacientams atvirai reikšti savo jausmus, skatina vystyti dėmesį ir padeda prisitaikyti prie gyvenimo su alternatyviomis galimybėmis ir mąstymo būdais.

Projekto dalyviams buvo organizuoti dešimties sesijų mokymai (80 valandų), kurie atskleidė šias temas:

Tarp dailės terapijos metodų daug dėmesio buvo skiriama keramikai, grafikai, maisto terapijai, muzikos terapijai, kūno terapijai ir kt. Be praktinių ir teorinių užsiėmimų, klausytojai lankėsi įvairiose parodose, botanikos sode. Kurso pabaigoje klausytojams buvo įteikti meno terapijos metodų naudojimo mokymo pažymėjimai.

Šis straipsnis parengtas  finansuojant Europos Sąjungai. Už jo turinį atsako VšĮ sanatorija „Belorus“ ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad šis straipsnis atspindi oficialią Europos Sąjungos poziciją.

Informaciją parengė projekto koordinatorė Nina Moždžierienė

2020-02-10

2020 m. vasario 27d. sanatorija „Belorus“ organizavo seminarą, skirtą specialistams, teikiantiems  medicininės reabilitacijos paslaugas vaikams su sunkiomis neurologinėmis ligomis. Renginys vyko įgyvendinant ENI-LLB-1-005 projektą „Reabilitacijos paslaugų gerinimas vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis, pasienio regione“, į kurį atvyko 45 specialistai iš Lietuvos ir Baltarusijos. Šios konferencijos tikslas – atnaujinti turimas žinias apie reabilitacijos paslaugų vykdymą, įsisavinti integruotą požiūrį į medicininės ir psichologinės reabilitacijos teikimą, užtikrinti jos savalaikiškumą ir tarpusavio ryšį. „Veiksmingos reabilitacijos paslaugų teikimo pagrindai vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis,“ – tokia buvo seminaro tema, kurį skaitė pedagogas-psichologas O. Stolyarchuk ir gydytojas psichiatras, psichoterapeutas T. Verenich

Specialistai, atliekantys vaikų su sunkia neurologine patologija reabilitaciją tarpvalstybiniame regione,  susipažino su medicininės reabilitacijos organizavimo klausimais, taip pat turėjo galimybę pabendrauti neformalioje aplinkoje, aptarti seminaro temas, dalintis patirtimi ir nuomonėmis.

Seminaro pabaigoje visi dalyviai gavo pažymėjimus.

Šis straipsnis parengtas  finansuojant Europos Sąjungai. Už jo turinį atsako VšĮ sanatorija „Belorus“ ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad šis straipsnis atspindi oficialią Europos Sąjungos poziciją.

Informaciją parengė projekto koordinatorė Nina Moždžierienė

2020-03-15

 

Sulaužykime stereotipus, susijusius su neįgalių asmenų integravimu į socialinę aplinką

Sanatorija „Belorus“ jau antrus metus vykdo projekto „Reabilitacijos paslaugų vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis, gerinimas pasienio regione“ įgyvendinimą. Projektas finansuojamas iš 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos bei projekto partnerių lėšų. Bendra projekto vertė yra 369 699,93 eurų, iš kurių 332 729,93 eurų finansuoja Europos Sąjunga.

Projekto realizavimas eina į pabaigą ir jau dabar galime pasidžiaugti savo pasiekimais ir atliktais darbais. Viena iš smagiausių projekto veiklų buvo sensorinio kambario įrengimas, kuris suteikė daug malonių emocijų mažiesiems pacientams.  Šio kambario įranga ir sensoriniai žaislai buvo pritaikyti vaikams su neurologinėmis ligomis ir raidos sutrikimais, kad savo gydymo metu jie galėtų lavinti motorinius įgūdžius, rankų ir akių koordinaciją, dėmesingumą, bendravimo ir elgesio įgūdžius. Projekto įgyvendinimo metu buvo plečiamas reabilitacijos paslaugų prieinamumas bei gerinama jų kokybė ir efektyvumas, pritaikant šiuolaikines technologijas ir metodus. Šiuo tikslu įsigytas terapinis interaktyvus stalas, kurio pagalba vystomos pažintinės funkcijos, suvokimas, koncentracija, mąstymas. Įsigytos įrangos dėka siekiame padėti  mažiems pacientams praplėsti suvokimą ir leisti jiems šiuolaikiškai atlikti įvairias užduotis – kurti, piešti, groti ir kitais būdais interaktyviai dalyvauti veiklose, kurios teigiamai veikia vaiko asmenybės vystymąsi.

Tačiau įgyvendinant projektą mums buvo svarbu ne tik įsigyti specializuotą, modernią įrangą ir treniruoklius, bet taip pat nemažas dėmesys skirtas specialistų kvalifikacijos kėlimui, tarpvalstybinės partnerystės stiprinimui, buvo rengiami bendri mokymai ir edukaciniai užsiėmimai tėvams, kurių vaikai serga sunkiomis neurologinėmis ligomis.

Siekiant keisti visuomenės požiūrį į negalią, mažinti socialinę specialiųjų poreikių turinčių žmonių atskirtį, spalio 9 dieną Druskininkuose buvo organizuotas viešas renginys, skirtas įvairių įstaigų specialistams, kurie savo veikloje susiduria su neįgaliais asmenimis. Susirinkę sveikatos priežiūros specialistai, pedagogai, socialiniai darbuotojai ir kiti dalyviai susipažino su VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės Vaiko raidos centro Ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėjos Laimos Mikulėnaitės pranešimu „Vaikų, turinčių raidos sutrikimų, funkcinė ir socialinė adaptacija: su kokiais iššūkiais susiduriame?“. Pranešime buvo plačiai nagrinėjama vaikų autizmo problema, kuri neretai sukelia adaptacinių sutrikimų socialinėje veikloje. Dėl šios priežasties mes turime atkreipti visuomenės dėmesį į iššūkius, kurie gali trukdyti specialių poreikių turintiems asmenims visapusiškai dalyvauti visuomenės veikloje lygiai su kitais asmenimis.

Antroje renginio dalyje klausytojams buvo pristatyta VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės Vaiko raidos centro Ankstyvosios reabilitacijos skyriaus ergoterapeutės Irinos Butkienės mokomoji darbo medžiaga ir pranešimas, skirtas supažindinti su pagrindiniais reabilitacijos ir pagalbos būdais vaikams, turintiems raidos sutrikimų. Šio pranešimo tikslas – išmokti sėkmingai įtraukti ir priimti vaikus, turinčius ilgalaikių fizinių, psichikos, intelekto ar jutimo sutrikimų, kaip vienodos vertės asmenis, vertus pagarbos ir vienodo bendravimo.

Po pranešimų renginio dalyviai galėjo užduoti lektoriams dominančius klausimus, pabendrauti, apsikeisti nuomonėmis.

Norisi tikėtis, kad siekdami bendro tikslo mes visi kartu galime keisti visuomenės požiūrį ir laužyti stereotipus, kurie neretai yra susiję su neįgalių asmenų integravimu socialinę aplinką.

Šį straipsnį iš dalies finansavo Europos Sąjunga. Už jo turinį atsako tik  sanatorija „Belorus“ ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad straipsnis atspindi Europos Sąjungos poziciją.

Parengė projekto koordinatorė Nina Moždžierienė.

     

Renginio akimirkos