PROJEKTAS NR. ENI-LLB-1-005 „REABILITACIJOS PASLAUGŲ VAIKAMS, SERGANTIEMS SUNKIOMIS NEUROLOGINĖMIS LIGOMIS, GERINIMAS PASIENIO REGIONE“

(IMPROVING REHABILITATION SERVICES FOR CHILDREN WITH SEVERE NEUROLOGICAL DISEASES IN CROSS-BORDER REGION“)

Nuo 2018 m. lapkričio mėnesio VšĮ sanatorija „Belorus“, kartu su Lietuvos partneriu (VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninė) ir Baltarusijos partneriu (Regioninis vaikų su negalia ir psicho-neurologiniais susirgimais medicininės reabilitacijos centras), vykdo projektą „Reabilitacijos paslaugų gerinimas vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis, pasienio regione“ (Nr. ENI-LLB-1-005). Projektas finansuojamas iš 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos bei projekto partnerių lėšų.

Projekto tikslas – užtikrinti, išplėsti ir pagerinti reabilitacijos paslaugų prieinamumą bei kokybę vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis. Projektu siekiama padidinti 5-ių pagrindinių reabilitacijos paslaugų (kineziterapija, logoterapija, ergoterapija, psichoterapija bei fizioterapija) prieinamumą ir kokybę vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis.

Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėnesiai, per kuriuos bus įsigyta įvairi specializuota kineziterapijos ir ergoterapijos įranga, bus įrengtas modernus sensorinis kambarys, įsigyti kompiuteriai, žaislų rinkiniai bei kitos priemonės, skirtos reabilitacijos paslaugoms gerinti. Projekto įgyvendinimo metu planuojami įvairūs seminarai, mokymai, renginiai reabilitacijos komandos specialistams, o taip pat bus rengiami ir bendri mokymai ir edukaciniai užsiėmimai tėvams, kurių vaikai serga sunkiomis neurologinėmis ligomis.

Planuojama, kad į projekto veiklas bus įtraukta ne mažiau kaip 1962 vaikų, iš kurių 512 fiziškai ar protiškai neįgalūs, siekiant imtis sunkių neurologinių ligų prevencijos veiksmų ir suteikti vaikams reikalingą gydymą bei pagerinti jų sveikatos būklę.

Parengė:
Projekto koordinatorė
Nina Moždžierienė

This project is funded by the European Union
Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga

Europos Sąjunga neatsako už svetainėje pateikta informaciją

Sanatorija „Belorus“ gerina reabilitacines paslaugas vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis.

Nuo 2018 m. lapkričio mėnesio sanatorija „Belorus“  kartu su Lietuvos partneriu (Abromiškių reabilitacijos ligoninė) ir Baltarusijos partneriu  (Regioninis vaikų su negalia ir psicho-neurologiniais susirgimais medicininės reabilitacijos centras) vykdo projektą „Reabilitacijos paslaugų gerinimas vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis, pasienio regione“. Projektas finansuojamas iš 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos bei projekto partnerių lėšų. Šios Europos Sąjungos finansuojamos programos strateginis tikslas – stiprinti santykius, ugdyti gebėjimus ir dalytis patirtimi tarp Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos žmonių bei organizacijų per kartu įgyvendinamus bendrus projektus, kuriais siekiama iš esmės gerinti gyvenimo kokybę pasienio regionuose. Programai skirtas Europos Sąjungos finansavimas sudaro 74 milijonus eurų.

Bendra  projekto vertė yra 369 699,93 eurų, iš kurių 90 %  (332 729,93 eurų)  finansuoja Europos Sąjunga ir 10%  (36 970 eurų) prisideda projekto partneriai.

Projekto tikslas – išplėsti ir pagerinti reabilitacijos paslaugų prieinamumą bei kokybę vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis. Projektu siekiama padidinti penkių pagrindinių reabilitacijos paslaugų (kineziterapija, logoterapija, ergoterapija, psichoterapija bei fizioterapija) prieinamumą ir kokybę vaikams. Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėnesiai, per kuriuos bus įsigyta įvairi specializuota kineziterapijos ir ergoterapijos įranga, įrengtas modernus sensorinis žaidimų kambarys, įsigyti kompiuteriai, žaislų rinkiniai bei kitos priemonės, skirtos reabilitacijos paslaugoms gerinti. Projekto įgyvendinimo metu planuojami įvairūs seminarai, renginiai reabilitacijos komandos specialistams, o taip pat bus rengiami bendri mokymai ir edukaciniai užsiėmimai tėvams, kurių vaikai serga sunkiomis neurologinėmis ligomis. Planuojama, kad į projekto veiklas bus įtraukta ne mažiau kaip 1962 vaikai, iš kurių 512 yra fiziškai ar protiškai neįgalūs, bus imamasi sunkių neurologinių ligų prevencijos veiksmų ir suteikiamas vaikams reikalingas gydymas.

Per pirmą projekto veiklos pusmetį  sergantys vaikai įgijo daugiau galimybių lavinti kognityvinius įgūdžius įvairių žaislų pagalba. Iš projekto lėšų buvo įsigyti kūrybinis, muzikinis, pažinimo ir terapinis rinkiniai, kurie yra plačiai naudojami psichologo užsiėmimo metu. Kineziterapijos specialistai džiaugiasi moderniu rankų-kojų treniruokliu, leidžiančiu saugiai ir efektyviai lavinti vaikų raumenukus. Sanatorijos ergoterapeutai dirba su smulkiąja rankų motorika, todėl dvi naujos ergoterapinės sistemos su įvairiomis pagalbinėmis priemonėmis padeda daryti pažangą šių specialistų darbe. Įsigijus naują įrangą pagerinta ir psichologo paslaugų bei kineziterapijos procedūrų kokybė.  Taip pat siekiant, kad procedūros metu vaikai jaustųsi patogiai ir saugiai į ergoterapijos kabinetus buvo įsigytos dvi specialios kėdutės, skirtos vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis.

Sanatorija „Belorus“ savo medicininę veiklą skaičiuoja nuo 1946 metų ir turi sukaupusi ilgametę patirtį kurortinio gydimo sferoje. Sanatorija yra įsikūrusi ramioje, vaizdingoje parko zonoje prie Nemuno upės, apsupta pušų miško ir teikia reabilitacijos paslaugas ištisus metus. Viena iš prioritetinių gydymo kirpčių yra vaikų sveikatos gerinimas. Sanatorijoje nuolat gydosi apie 350 vaikų, atvykusių iš Baltarusijos Respublikos. Su vaikais dirba ilgametę medicininę ir pedagoginę praktiką turintys specialistai. Čia gydomi vaikai, turintys virškinimo sistemos patologiją, ortopedines-artrologines problemas, sergantys sunkiomis neurologinėmis ligomis. Įstaigos specialistai turi sukaupę didelę patirtį vaikų cerebrinio paralyžiaus reabilitacijoje, todėl reabilitacijos planas sudaromas ir koreguojamas individualiai kiekvienam vaikui. Vaikams taikoma  kineziterapija, gydomosios vonios, masažas, fitoterapija, gydymas purvo aplikacijomis, mineraliniu vandeniu, plačiai naudojamos elektros, šviesos terapija, šiluminės procedūros (parafinas, karšti įvyniojimai), plaukimas ir mankšta baseine. Su neįgaliais vaikais dirba logopedas, spec. pedagogas, ergoterapeutas, psichologas. Ypatingas dėmesys skiriamas imuninės sistemos stiprinimui: naudojama sausa angliarūgštės vonia, haloterapija, inhaliacijos, bioptronas, viršveninis lazeris, deguonies kokteiliai.

Šį straipsnį iš dalies finansavo Europos Sąjunga. Už jo turinį atsako tik  sanatorija „Belorus“ ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad straipsnis atspindi Europos Sąjungos poziciją.

Parengė projekto koordinatorė Nina Moždžierienė.
Pranešimas ruoštas: 2019.10.24

 

Specialistų, dirbančiu su neįgaliais vaikais, komanda

Ergoterapeutė N. Karvelienė turi sukaupusi ilgametę patirtį dirbant su neurologiniais ligoniais