Fizioterapija

(gr. physis- gamta, therapeia- gydymas) gydymas fizikiniais veiksniais (šviesa, šiluma, vandeniu, elektra)

Fizioterapija apima šiuos metodus: elektroterapija, gydymą ultragarsu, šviesos terapija  ir kt. Fizikiniai veiksniai organizmą veikia refleksiniu, neurohumoraliniu būdu ir turi tiesioginį fizinį ir cheminį poveikį.

Elektroterapija

Elektroforezė – veikimas elektros srove ir medikamentų įterpimas. Vaistai kaupiasi lokaliai, patologinio proceso vietoje.

Impulsinės srovės (diadinamoterapija, amplipulsterapija) slopina uždegiminį procesą, veikia nuskausminančiai, gerina audinių mitybą, skatina audinių atsistatymą, mažina spazmus, veikia audinius stimuliuojančiai.

Interferencinės srovės turi raumenis atpalaiduojantį, nuskausminantį, stimuliuojantį audinių mitybą, kraujagysles plečiantį ir spazmus mažinantį poveikį.

Ultragarso terapija turi priešuždegiminį, nuskausminantį poveikį, gerina medžiagų apykaitą, atpalaiduoja spazmus, mažina alerginius reiškinius, mažina randinio audinio susidarymą.

Bioptrono šviesos terapija:
šios šviesos bangos apima diapazoną nuo matomos šviesos iki vos šildančios infraraudonosios šviesos spektro. Procedūra skiriama esant viršutinių kvėpavimo takų katarui (sloga, kosulys, gerklės, ausies skausmas ir pan.), nuovargiui, miego sutrikimams, odos ligų gydymui, skausmo malšinimui, žaizdų gydymui ir randų mažinimui, esant kosmetinėms problemoms.

Magnitoterapija: tai gydymas organizmą veikiant nuolatiniu arba kintamuoju žemo dažnio magnetiniu lauku, kuris stimuliuoja nervus ir raumenis, plečia kraujagysles,  gerina audinių mitybą ir limfos nutekėjimą.

Bemer 3000 – tai ypač silpnas, plataus veikimo spektro  impulsinis magnetinis laukas. Dėl unikalaus impulso prietaisas sėkmingai naudojamas gydymo ir profilaktikos tikslais.

Prietaisas skleidžia unikalų impulsą, kuris paveikia 2000 kartų daugiau ląstelių  gyvybiškai svarbiose zonose, negu senieji trikampio, trapecijos, sinusoidiniai impulsai. Bemer terapija pagreitina viso organizmo atsistatymą ir pagerina gyvenimo kokybę.

BEMER terapija sėkmingai taikoma:

  • Kraujotakos sutrikimų ir trombozės prevencijai;
  • Žaizdų ir kaulų lūžių reabilitacijai;
  • Arteriniam kraujospūdžiui stabilizuoti;
  • Įvairios kilmės skausmams malšinti;
  • Sąnarių ir reumatinėms ligoms gydyti;
  • Imuninei sistemai stiprinti;
  • Medžiagų apykaitai gerinti;
  • Fiziniam ir protiniam pajėgumui didinti;
  • Depresijai, miego sutrikimams, nuovargio sindromui  ir dėmesio stokai gydyti.

Naujasis Bemer plius signalas ypatingas tuo, jog stipriau veikia ir koreguoja organizmo bioritminius procesus ir daro didžiulį poveikį organizmo imuninei sistemai.

Lazerio terapija : malšina skausmą; stabilizuoja vegetacinę sistemą; desensibilizuoja (mažina jautrumą); slopina uždegimą; mažina patinimus; skatina regeneraciją (audinių atsinaujinimą); mažina kraujo koaguliaciją (krešėjimą); mažina cholesterolio kiekį kraujyje; stiprina imuninę sistemą.

Limfodrenažas (kompresinė terapija): taikomas celiulitui ir venų išsiplėtimui, dėl kraujagyslių nepakankamumo po operacijų ir traumų atsiradusiems patinimams galūnėse, limfos tekėjimo sistemos sutrikimams gydyti.

Inhaliacijos yra ir vienas iš seniausių persišaldymo ligų efektyvus gydymo metodas. Gydymui taikomos inhaliacijos su mineraliniu vandieniu, vaistažolių nuoviru, medumi ir propoliu.

Žarnyno procedūros

Klizmos – ypač senas gydymo metodas. Klizma – saugus ir efektyvus metodas norint pašalinti nereikalingas medžiagas iš storosios žarnos. Nurodoma, kad šis gydymo būdas tinka esant vidurių užkietėjimui, viduriavimui, sergant kai kuriomis odos ligomis, alergija, esant galvos skausmui, meteorizmui, parazitinėms žarnų ligoms ir net reguliuojant kūno svorį. Atitinkamos temperatūros ir sudėties klizmos padeda pasišalinti dujoms, slopina žarnų spazmus, palengvina daugelį nugaros skausmų, pašalina iš storžarnės toksinus. Tai vienas iš dažnai taikomų vidurių užkietėjimo gydymo metodų.

Mikroklizma – tai vaistų įvedimas į tiesiają žarną gydant lėtinės uždegiminės tiesiosios ir storosios žarnos ligas, vidurių užkietėjimą, hemorojų.