Kineziterapija

Kineziterapija (graik. kinesis – judesys, therapia – gydymas) gydymas judesiu – yra viena pagrindinių reabilitacijos ir sveikatos grąžinimo priemonių. Tinkamas judesys padeda pagerinti ir išlaikyti kaulų ir raumenų, širdies ir kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinę būklę, gerinti pažeistų organų funkciją.
Kineziterapijos metodai yra nukreipti į tas organų sistemas, kurios veikia judesio metu: skeleto raumenų, nervų, kraujotakos ir kvėpavimo organų sistemas. Atliekant fizinius pratimus suaktyvėja beveik visų organizmų fiziologinių sistemų veikla.
Kineziterapija gali būti individuali ir grupinė.širdies ritmo sutrikimai (neorganinės kilmės);

Gydomasis masažas
Masažas tai pasyvios kineziterapijos metodas, kai įvairios kūno paviršiaus sritys masažuojamos rankomis arba specialiais aparatais.
Gydomasis masažas taikomas gydant pacientus, sergančius širdies-kraujagyslių, nervų sistemos ligomis, esant kvėpavimo organų, atramos-judėjimo, virškinimo ar lytinės sistemos funkcijų sutrikimams, o taip pat – medžiagų apykaitos sutrikimų atvejais.
Gydomieji masažai rekomenduojami sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, profilaktiškai, esant raumenų ir sąnarių sąstingiui, sergant stuburo ir sąnarių, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, virškinimo organų, centrinės ir periferinės nervų sistemos, urologinėmis, ginekologinėmis ligomis, po operacijų, traumų, sporto medicinoje ir kt.

VERTIKALI VONIA
Viena efektyviausių procedūrų gydant stuburo uždegimines, degeneracines distrofines ligas ir jų komplikacijas (Bechterevo ligą, deformuojančią osteochondrozę, diskogeninį radikulitą ir kt.) Šioje procedūroje apjungiamas vandens ir kineziterapijos gydomasis poveikis į sutrikusias raumenų, raiščių, kaulų bei sąnarių funkcijas. Pagrindinis principas – stuburo tempimas vandenyje įvairiomis kryptimis tam tikromis priemonėmis ir pratimais. Dėl raumenų atsipalaidavimo ir dalinio nesvarumo žymiai lengviau ir beveik be skausmo atliekami aktyvūs gydomieji judesiai.Po vertikalių vonių kurso sustiprėja raumenys ir raiščiai, padidėja stuburo paslankumas, judesiai tampa laisvesni ir žymiai mažiau skausmingi, o dažnai skausmas ir visai praeina. Pristabdomas stuburo patologinių procesų progresavimas, o taip pat raumenų atrofijos, stuburo deformacijų vystymasis.