Mezoterapija

Mezoterapijos pradininkas – prancūzų gydytojas M. Pistoras Prieš 50 metų jis nuosekliai aprašė ir suformulavo svarbiausius šios gydymo metodikos teiginius. Mezoterapijos pavadinimas kilo iš mezodermos pavadinimo (mezoderma – vidurinis gemalo lapelis, iš kurio išsivysto įvairūs audiniai bei organai, tame tarpe ir oda. Dabar šis gydymo būdas pripažintas oficialiai.

Mezoterapija – unikali medicinos metodika, kurią pirmą kartą 1958m. panaudojo prancūzų gydytojas Michel Pistor. Praėjus pusei amžiaus mezoterapija, kaip ir kitos medicinos šakos, sparčiai pažengė į priekį, ir šiandieną yra sėkmingai taikoma kosmetologijos, estetinės medicinos bei plastinės chirurgijos specialistų. Mezoterapijos procedūrų metu į odą mažais kiekiais suleidžiami homeopatiniai preparatai, dėl kurių stimuliuojamas odos atsinaujinimas, kraujo cirkuliacija, limfos tekėjimas, aktyvuojama fibroblastų veikla, skatinamas plaukų augimas, „tirpdomos“ riebalų sankaupos, stiprinamas kraujagyslių tonusas. Privalumai: aktyvioms medžiagoms nereikia pereiti žarnų, kepenų ir inkstų barjero – kraujotaka yra apeinama, taip pat dingsta ir odos barjero problema – stambioms molekulėms nereikia skverbtis per odą.

Mezoterapija taikoma įvairiose medicinos srityse – gydant skausmus, reumatologijoje, traumatologijoje, ginekologijoje, sporto medicinoje. Labai svarbi mezoterapijos taikymo sritis yra estetinė medicina ir dermatologija.

Veido oda

Mezoterapijos procedūros gali būti atliekamos, esant įvairioms veido odos problemoms. Priklausomai nuo veikliųjų medžiagų “kokteilio” sudėties galima koreguoti odos pokyčius atsirandančius dėl:

drėgmės netekimo;
amžino odos senėjimo;
fotosenėjimo;
laisvųjų radikalų poveikio;
streso, rūkymo, nepilnavertės mitybos ir t.t.
Po mezoterapijos procedūrų kurso oda tampa stangresnė, lygesnė, palygėja nedidelės raukšlelės, atsiranda odos “švytėjimo” efektas. Šie rezultatai nėra labai ilgalaikiai, tačiau mezoterapijos procedūros neturi jokio pašalinio poveikio, todėl jas galima kartoti taip dažnai, kaip pageidauja pacientas. Procedūra yra atliekama veido, kaklo ir iškirptės srityse. Taip pat galima atlikti procedūrą ir plaštakų srityje.

Mezoterapijos procedūras galima derinti su kitomis kosmetinėmis procedūromis, pvz. cheminiu ar mechaniniu odos šveitimu bei su kitomis injekcinėmis procedūromis – botulino toksino injekcijomis, raukšlių užpildų injekcijomis.

Suglebusi, elastingumą praradusi oda

Odai senstant, mažėja fibroblastų – odos ląstelių, gaminančių elastiną ir kolageną. Keičiasi ir pačios elastino ir kolageno skaidulos – jos storėja ir plokštėja, sumažėja ir tarpląstelinės odos klampumas. Todėl mažėja odos elastingumas – ji suglemba. Panašūs pokyčiai odoje vyksta ir veikiant kenksmingiems išoriniams bei vidiniams veiksniams – rūkymui, intensyviems saulės spinduliams, užterštam orui. Odos elastingumas sumažėja ir sumažėjus poodinio riebalinio audinio kiekiui – numetus daug svorio, po gimdymo ar riebalų atsiurbimo operacijos.

Mezoterapijos “kokteilio” veikliosios medžiagos stimuliuoja fibroblastus, todėl suaktyvėja elastino ir kolageno gamyba, preparatuose esantys glikozaminoglikanai padidina tarpląstelinės medžiagos klampumą, todėl oda tvirtėja, stangrėja.

Procedūrą galima atlikti veido, kaklo ir iškirptės srityse, o taip pat bet kurioje kūno vietoje, pvz. pilvo, šlaunų, sėdmenų srityse. Ji ypač veiksminga tose kūno ir veido vietose, kur kitos procedūros mažai efektyvios – vidiniuose šlaunų ir žastų paviršiuose, pasmakrėje ir pan.

Mezoterapijos pranašumai

Preparatai suleidžiami problemos vietoje, aplenkiamas virškinimo traktas ir bendroji kraujotakos sistema, todėl poveikis greitas, vaistų dozės nedidelės, nėra bendro poveikio organizmui.

Veikliosios medžiagos rezorbuojasi palaipsniui, todėl poveikis ilgas.

Procedūros lengvai atliekamos, mažai skausmingos, jas galima derinti su kitais gydymo metodais.

Beveik nėra pašalinio poveikio ir komplikacijų.

Tačiau reikia žinoti, kad mezoterapijos procedūras gali atlikti tik gydytojas. Įvertinęs odos būklę ir poreikius jis parenka individualų medžiagų “kokteilį”, tinkamiausią injekcijų techniką, seansų kiekį ir dažnumą.

Mezoterapijos procedūromis:

Šalinamos įvairaus gylio ir didumo raukšlės
atliekamas raukšlių užpildymas
gydoma suglebusi, praradusi elastingumą oda
taikoma profilaktika prieš odos senėjimą
atliekamas jungiamojo audinio stangrumo atstatymas
šalinamos pigmentinės dėmės
gydomas celiulitas ir koreguojamos kūno apimtys
gydoma alopecija
stiprinami nusilpę, gyvybingumą praradę plaukai
atliekamas riebalų „tirpdymas“ veido, kaklo, krūtinės srityje
šalinamos raukšlelės aplink akis
stiprinamas kraujagyslių sienelių tonusas
gydoma kuperozė ir eritrozė

Gydytoja Jūratė Vaščilienė

San.,,Belorus” I korpusas, 315 kab.

Kosčiuškos g. 14

Tel.+37068726437